Škola v přírodě 22.5.-25.5.2017

Škola v přírodě Dolní Malá Úpa

Čtvrtek 25.5.

Včera po obědě a odpoledním odpočinku jsme hráli sportovní hry u chaty. Házeli jsme kroužky na cíl, v družstvu si podávali míč, chodili na chůdách, skákali po jedné noze, a dokonce i lyžovali na lyži pro pět. zahráli jsme si pohybovou hru na vlka  a ovečky. Pak jsme kreslili naše pokoje.

K večeři jsme měli kuřecí řízek s bramborovou kaší.

Po večeři jsme si vzali baterky a šli jsme s nimi do tělocvičny, kde byla úplná tma. Za pomoci baterek jsme hledali obrázky a pak jsme řekli paní učitelkám, co jsme viděli.

Dnes ráno jsme si opět zacvičili, a hned po snídani jsme se vydali na výlet Eliščiným údolím. Ušli jsme 8,5 km. Celkem jsme za celý týden ušli 25 km.

K obědu jsme měli svíčkovou s knedlíkem.

Přijedeme zítra mezi 12:00 – 12:30 ke školce.

Středa 24.5.

Včera po obědě a odpoledním odpočinku za námi přijel poštovský panáček a my jsme dostali pohledy. Paní učitelky nám je přečetly. Pak jsme se vydali na výlet kolem Kraví hory. Cestou jsme nacházeli úkoly, jako třeba hod šiškou na cíl, indiánský běh, které jsme plnili. Také jsme se naučili píseň o chatě Permoník.

K večeři bylo knedlo zelo vepřo. Po večeři jsme se šli umýt, převléknout se do pyžama a poslechnout si pohádku na dobrou noc, když tu přišel opravdový Krakonoš. Vyprávěl nám různé zajímavé příběhy a každý jsme dostali kouzelný diamant ze Sněžky.

Dnes ráno jsme si opět zacvičili v tělocvičně a po snídani jsme vyrazili na výlet ke Spálenému mlýnu, Čertovu mlýnu a Eliščinou stezkou jsme se vrátili zpět. Bylo to necelých 7 km. Cestou jsme pozorovali všechno, co se dalo.

K obědu byly masové kuličky s těstovinami a rajskou omáčkou.

Úterý 23.5.

Včera odpoledne jsme šli do lesa a hledali jsme domečky pro skřítky. Našli jsme i poklad. Stopovali jsme vysokou zvěř, šli jejími stezkami. Les byl hluboký a hustý. Našli jsme krásný choroš, který povezeme do školky.

Večeře nám chutnala, bylo kuře s brambory a mrkví. Všichni jsme všechno snědli.

Dnes ráno jsme se rozcvičili v tělocvičně. Venku jsme pozorovali kácení stromů. Dopoledne jsme určovali listnaté a jehličnaté stromy, hráli hry a pak jsme psali pohledy. Šli jsme je hodit do schránky.

K obědu jsme měli frankfurtskou polévku a buchtičky se šódó.

Pondělí 22.5.

Dorazili jsme v pořádku v 11.45 a moc se těšíme na kuřecí polévku a těstoviny.