Letní tábor chata Milíře

Čtvrtek 9.8.2018

Dnešní den se nesl v duchu celodenního výletu. S notnou porcí jídla jsme vyrazili přes Modrý důl na Richtrovy boudy a přes Zelený důl do Pece pod Sněžkou. Tam jsme odlehčili peněženkám a vyrazili zpět do chaty. Tam jsme si ještě pohráli na hřišti a nakonec jsme zachránili i Šípkovou Růženku.

Den jsme zakončili tábornickou večeří – grilované špekáčky a malinký piškotový dortík.

A tak jsme zachránili pohádku o Šípkové Růžence a mohli jsme si ji přečíst.

Zítra nás čeká ještě vyhodnocení, rozdáme si diplomy za pomoc při záchraně pohádkové říše a poslední výprava k dračí sluji. Třeba tam něco najdeme.

Sbalíme a těšíme se do Prahy (u školky mezi 16.00 a 16.30)

Středa 8.8.2018

Dopoledne nás pan Král odměnil za naši pomoc se záchranou pohádek odpočinkem. Vyrazili jsme tedy do Modrého dolu a tam jsme se v Modrém potoce koupali. Ještě jsme si hráli na hřišti před chatou.

Po odpoledním klidu jsme našli dopis od víly, která nás upozornila, že viděla přelétat draka a prosila nás o pomoc se záchranou korunovačních klenotů. Vyrazili jsme po drakových stopách – šupinách – a došli jsme až k jeskyni. Po splnění pohádkového kvízu jsme zachránili královské symboly.

A tak po záchraně královských symbolů jsme si přečetli pohádku O perníkové chaloupce.

Příjezd do Prahy před MŠ je plánován na pátek MEZI 16.00 a 16.30.

Bohužel se nám včera večer nepodařilo spojit se se světem, dole pod námi se točila bouřka.

Úterý 7.8.2018

Dnes dopoledne jsme se vydali po stopách Jiříka z pohádky O Zlatovlásce. Ty nás dovedly na Richtrovy boudy. Všude bylo hodně borůvek. Odpoledne jsme pomohly Jiříkovy plnit úkoly – nepřelít číši vína, zachránit mravence z ohně, posbírat perly a vylovit prsten Zlatovlásky.

A tak jsme zachránili pohádku O Zlatovlásce a mohly jsme si ji přečíst.

Večer se děti radovaly z došlé pošty a zároveň jsme napsali pohledy domů.

Pondělí 6.8.2018

Po ranní rozcvičce a vydatné snídani jsme se vydali zachraňovat první pohádku. Děti se v dopise od krále dozvěděly, že se jedná o Červenou Karkulku. Cestou přes Modrý důl do Obřího dolu a zpět do chaty přes Pec pomáhaly děti Karkulce naplnit košíčky pro babičku.

Po odpoledním odpočinku si jednotlivé rytířské družiny vytvořily své erby. A pak při procházce na borůvky jsme našli vlčí kožešinu a Karkulčin čepeček.

A tak jsme zachránili pohádku o Červené Karkulce a mohli jsme si ji přečíst.

Neděle 5.8.2018

Dojeli jsme dobře s trochu větším zpožděním. Po půlhodinovém výšlapu do kopce jsme hned zasedli ke stolu a pustili se do večeře. A pak jsme zjistili, že se nám z knížky ztratily všechny pohádky. Zítra se tedy vydáme zachránit Říši pohádek.

Jsme zde uprostřed divočiny Národního parku, signál je zde velmi špatný.